Кутові шафи-купе

Кутові шафи-купе виготовляються переважно з ЛДСП - ламінованої деревинно-стружкової плити. Найважливішим конструктивним елементом шаф-купе є механізм ковзання дверей, він складається з направляючих профілів і роликів. Чим надійніший цей механізм - тим довше прослужить шафа.

Існує кілька видів кутових шаф-купе:

Трикутна - встановлюється в кутку, без бічних стінок;
Трапецієвидна - встановлюється в кут, але має одну бічну стінку;
П'ятистінна - встановлюється в кут, але має дві бічні стінки;
Г-подібна - це коли в кутку з'єднують два прямокутні шафи;
Радіусна - аналогічно попереднім видам, встановлюється в кут, але двері і направляюча мають вигнуту або увігнуту форму, такі шафи виглядають дуже гармонійно і нестандартно.
Для того, щоб в кутову шафу-купе встановити розсувні двері, ширина дверного отвору шафи повинна бути рівна або більше 80 см, але все ж, для комфортного використання шафи рекомендується мінімальна ширина дверного отвору 120 см.

Кутова шафа-купе може бути як вбудованою, так і корпусною.

Вбудована - це шафа, що вбудовується у вже існуючу нішу, для неї характерна відсутність задньої стінки і дна, а так само однієї або обох бічних стінок. Направляючі профілі кріпляться до стелі і підлоги. Перевагою такої конструкції є відносна дешевизна і дуже естетичний зовнішній вигляд.

Корпусна - це шафа, що має задні і бічні стінки, кришку і дно. Гідність такої конструкції в мобільності, його завжди можна розібрати і продати новому господареві або встановити в будь-яке інше підходяще місце (наприклад, при переїзді).

Переваги кутових шаф-купе полягають в тому, що вони максимально ефективно використовують займану площу, в більшості випадків вони не потребують створення спеціальної ніші, так як ця ніша автоматично створюється будь-яким внутрішнім кутом в приміщенні. Кутові шафи-купе ідеально підходять для невеликих приміщень. Зважаючи на широке поширення кутових шаф-купе і технології їх виробництва, в даний час можна легко придбати такі шафи недорого.

Розглянемо наявну на сьогоднішній день фурнітуру для кутових шаф-купе. Це всілякі гачки для верхнього одягу, висувні і стаціонарні вішалки для краваток і ременів, висувні сітки для взуття та білизни. Існує навіть така специфічна фурнітура як вішалка для праски, вішалка для пилососа, і гардеробна-ліфт (пантограф) - пристосування дозволяє підвішувати одяг якомога вище, тим самим дозволяючи ефективно використовувати верхню частину шафи.

Кутову шафа-купе можна встановити в передпокої, дитячій, на кухні і навіть в офісі. Для видимого збільшення простору на двері шафи можна встановити дзеркала. Ще один можливий варіант використання кутової шафи-купе - це приховати ними різні вади приміщення, наприклад балки, труби, вентиляційні канали, електричний щит, що випирають і так далі. Але в такому випадку доведеться виготовляти шафа-купе на замовлення.