Як вибрати меблі для кухні? На що звернути увагу при виборі кухні?

Кухня - це, мабуть, одне з найважливіших місць у будинку, де сучасна людина проводити досить багато часу. Щоб кухня була затишною і зручною, її необхідно правильно організувати, підібрати підходящу меблі, елементи інтер'єру, грамотно і стильно оформити простір.


Перед тим як купити меблі для кухні, спочатку необхідно виміряти простір приміщення і скласти план розміщення тих чи інших елементів. Можна купити меблі для кухні під замовлення або у готовому вигляді. При цьому необхідно враховувати кілька факторів, які визначать, наскільки комфортну і довговічною буде кухня в цілому.Стилістичне оформлення кухні буває різним. Це може бути звична класика або сучасний авангардний дизайн. Оформлення кухні може вибиратися залежно від стилістичного рішення решті приміщень або індивідуально. Кольорове рішення також може бути будь-яким. Так, при використанні світлих і пастельних тонів атмосфера на кухні буде розслаблюючій і затишною. Застосування яскравих і насичених кольорів зробить атмосферу більш енергійної і стимулюючою.

Колір зазвичай підбирають, виходячи з особистих переваг. Пам'ятайте тільки, що для темних або занадто маленьких приміщень краще купити кухню світлих тонів, що не перевантажену зайвими деталями і контрастними декоративними елементами. Далі слід визначитися з матеріалами, з яких повинна бути виготовлені кухонні меблі.

 
Матеріали для кухні

Як корпусний матеріал при виробництві кухонь зазвичай використовують ДСП, МДФ, дерево або мультиплекс.

Дерево є найбільш дорогим і престижним матеріалом. Так, у наш час виробники використовують більше 40 різних порід дерева для виготовлення корпусних меблів. При цьому деревина попередньо висушується, проходити спеціальну обробку і просочується захисними складами.

Кухні з ДСП та МДФ більш дешеві й економічні. МДФ більш кращий, тому має високу зносостійкість і екологічність. Кухонні меблі з ДСП виграє за рахунок низької ціни. При цьому сучасні технології дозволяють виготовляти кухні з ДСП, стійкі до негативного впливу вологи і температури.

Що стосується мультиплексу, то він являє собою тонкі шарі деревини, з'єднані за допомогою клею. Такий матеріал стійкий до деформації і добре підходить для виготовлення кухонних меблів. В цілому, вибір матеріалу залежить від фінансових можливостей і побажань клієнта.

Фасади та комплектуючі

Перед тим як купити кухню, зверніть також увагу на ті, з чого виготовлені її фасади та комплектуючі. Комплектуючі кухонних меблів, включаючи полиці, ящики і дверці, виготовляються найчастіше з ДСП покритого меламіном або ламінатом. Більш дорогі фасади виконуються з МДФ. Даний матеріал досить гнучкий і дозволяє отримувати будь-які конфігурації і форми.

Фасади з масиву дерева використовуються в елітних кухонних гарнітурах. При цьому дерево проходить спеціальну обробку, щоб уникнути деформацій і перекосів під впливом вологи. Крім того, все більшого поширення в наші дні отримують кухні з фасадами з набірного дерева, а також з металевими і скляними елементами.

Стільниці також є важливим елементом кухонних меблів. Зазвичай вони піддаються найбільшому навантаженню, тому повинні бути зносостійкими і практичними. Виготовляються стільниці з самих різних матеріалів, таких як ламіноване ДСП, метал, загартоване скло, натуральний або штучний камінь, кераміка, коріан та інше.

Для облицювання кухонь, в свою чергу, використовуються ламінатниє і меламінові покриття, натуральний і синтетичний шпон та інше.

В цілому, вибір кухонних меблів залежить від платоспроможності покупця, вимог до експлуатаційних якостей, а також стилістичного рішення приміщення. Що ж стосується зносостійкості сучасних кухонних меблів, то зазвичай хороші виробники дають гарантію на свою продукцію в межах від 8 до 20 років.