Чому меблі важливіші ремонту: секрети оформлення інтер'єру

Ніхто не сперечається з тим твердженням, що при оформленні інтер'єру кімнати меблі відіграють величезну роль. Ось тільки багато дизайнерів йдуть ще далі. Вони вірять, що саме на неї потрібно звернути увагу в першу чергу, коли виникло бажання зробити ремонт. Пропонуємо подивитися на меблі під новим кутом зору, цілком можливо, що не потрібні будуть і серйозні зміни в кімнаті.

Меблі визначають функціональність

Саме меблі визначають функціональність кімнати. Саме завдяки їй спальня відрізняється від їдальні, а вітальня від дитячої. Вона надає саму важливу інформацію про цілі того чи іншого простору. Тому і важливо визначитися з тими цілями, які має виконати кімната, перш ніж складати план робіт. Якщо в домашньому офісі передбачається приймати багато відвідувачів, то знадобиться багато місця для сидіння. Якщо ж потрібно просто місце для спокійної роботи в домашніх умовах, то меблі будуть зовсім іншими.

Меблі диктують потоки руху по кімнаті

Говорячи про розстановку меблів, потрібно врахувати, що вона ще диктує і пересування по кімнаті. Той, хто хоч раз намагався протиснутися в заставленому меблями приміщенні, розуміє, як важливо створити візуальне і фізичне відчуття простору.

Щоб вільного простору було достатньо, потрібно дотримуватися декількох основних правил:
• Кількість проходів потрібно звести до мінімуму, два - найоптимальніший варіант.
• Потік руху повинен проходить повз групу меблів, а не крізь неї.
• Між столом і сидінням повинно залишатися достатньо місця для вільного стояння.
• Між стіною і меблями має бути відстань, мінімум 7 см.
• Великі кімнати потрібно розбивати на зони.

Меблі візуально врівноважують обсяг

Здається, що поняття врівноваження обсягу занадто складне, але насправді все це знають. Якщо в кімнаті всі меблі зрушити в одну сторону, то створиться відчуття потопаючого «Титаніка». Меблі допомагають створити гармонію. Якщо в кімнаті багато великих і масивних предметів, їх краще рівномірно розподілити по всій площі, об'єднуючи з невеликими. Тут найкраще довіритися власним очам і відчуттям.