Як обійтися без настінних шафок в кухні

У кухні всі намагаються встановити якомога більше шафок різного плану, бо бояться, що не вийде все розмістити, як слід. Але після знайомства з прикладами запропонованих інтер'єрів кухонь, думка може кардинально змінитися, і виникне бажання позбутися своїх підвісних шафок.

Ця кухня оформлена дизайнером Кім Клементс. Замість підвісних шафок дизайнер встановила стелажі, які візуально розширюють простір, так як вони без дверцят і не затінюють вікно. Стелажі виявилися місткими. Крім того, дизайнер ретельно продумала висоту полиць. Наприклад, найширші полиці для великих каструль і мисок, знаходяться внизу. Не обійшлося і без шафок, в яких зберігаються миючі приналежності, стоїть відро для сміття. Для того щоб діставати предмети з верхніх полиць, можна пристосувати невелику драбину.

Такі відкриті полички дозволяють гостям, наприклад, взяти келих для вина, не хвилюючись про те, що вони риються у господині в шафках. При плануванні відкритих полиць на кухні дизайнер радить вирішити, що на них буде зберігатися, і визначитися з розмірами. Цілком можливо, що більше підійдуть полки глибиною всього лише 20 см, тому що незручно, якщо річ стоїть дуже далеко. На верхніх поличках дизайнер помістила декілька предметів, які радують око і створюють позитивний настрій. Це можуть бути дорогі, як подарунки, речі, наприклад, глечик, який подарували на весілля. Вази, підставки для квітів, свічки зберігаються в нижніх шафках. Тут же знаходиться і бар.

Найкраще дотримуватися декількох правил, щоб завжди підтримувати порядок на кухні. Для цього вся кухонна начинка ділиться на кілька категорій залежно від частоти їх використання.
1. Якщо предметом користуєтеся щодня, то можна поставити його на полицю. Наприклад, банку з кавою, мисочки або тарілки.
2. Якщо предметом користуєтеся раз на тиждень або ще рідше, можна заховати його подалі.
3. Якщо використовуєте предмет раз на місяць, можна сміливо його прибирати в нижню шафку.
4. Якщо користуєтеся предметом два-три рази на рік (прилад для фондю, пічка), варто прибрати його в підвал.
5. Якщо взагалі не користуєтеся чимось, можна виставити його на продаж або подарувати тому, кому річ потрібна.
Після того, як прийнято рішення, що можна обійтися без настінних шафок, прийшов час визначитися з тим, як можна скористатися освободившимся місцем на стінах.

Звичайно ж, не всі зможуть повністю відмовитися від підвісних шафок. Представлені приклади є лише поводом для роздумів, ідей, якими можна скористатися, затіявши ремонт. Якщо зовсім не подобаються відкриті полиці, що збирають пил, тоді варто подумати про підвісні шафки, але зі скляними дверцятами. Вони не тільки захистять від пилу, але і візуально розширять простір.

Кухня. Виробник "Акант"